Bakım ve Onarım

Bakım Onarım ve Garanti

BAKIM VE ONARIM :   Günlük Bakım:  Kolay temizlenir. Dökülen yağ ve lekelerin sabunlu su, amonyak, bazlı temizleyiciler ya da krem deterjanlar ile silinip, kuru bir bezle kurulanması yeterlidir. Rutin Bakım : Ürünlerimizin ipeksi dokusunu korumak için, ayda bir ya da iki kez, krem deterjanların tüm yüzeye dairesel hareketler ile uygulanıp, ardından ıslak bir bezle silinip, kuru ve yumuşak bir bezle parlatılması önerilir.

LEKELER : Sıvılar ve leke yapıcılar ürünlerimize sızamaz, sadece yüzeyinde kalır.  Sigara lekesi, çiçek polenleri, kozmetik lekeler  ve benzeri lekeleri temizlemek için amonyak bazlı bir temizleyici, krem leke gidericiler, krem deterjanlar kullanılmalıdır. Kullanılacak olan temizlik malzemesi lekenin üzerinde 5 dakika süreyle kaldıktan sonra silinmelidir.

ÇİZİKLER : Ürünlerimiz sert bir malzeme olmasına rağmen doğrama tahtası olmak üzere tasarlanmamıştır. Küçük çizikler, toz deterjanların ovma pedleriyle uygulanması yoluyla giderilebilir. Son parlaklık her zaman için rutin bakım yöntemiyle verilmelidir.

ISI : Tezgahlarımız sıcak tava, tencere, kızartma makineleri ve ütü gibi sürekli yüksek ısı yayan ev gereçlerinden korumak için bir nihale yacda  altlık  kullanılmalıdır.

KİMYASALLAR : Boya çözücüler, asit bazlı lavabo açıcılar, aseton bazlı oje çıkarıcılar, konsantre asitler, ketonlar ve klorine solventlerin uzun süre yüzeye teması, renk ve yüzeyde hafif bozulmalara neden olabilir. Yüzeyin sabunlu suyla temizlenmesi ve kurulanması, tüm bu olumsuz etkileri önlemesi açısından önemlidir.