Akrilik Nedir ?

Akrilik Nedir ?


Doğal mineraller , pigmentler ve salt akrilik polimerin üstün bir karışımı olan masif yüzey kaplama malzemesidir.
Homojen ve esnek yapısı , ısıyla şekillendirilmesi , lekelere karşı dayanımı , eşsiz birleşimi ve gözeneksiz yüzeyi ile polyester , laminat , granit ve mermere göre çok daha estetik ve kullanışlı bir malzemedir.

Uzun Ömürlü ve Dayanıklıdır

Darbe ve kimyasallara karşı dirençlidir. Üzerinde oluşabilecek ısıdan kaynaklı deformasyonlar , ağır lekeler ve çizikler tamir edilebilir.Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır,aşınmaz.Yüzey özellikleri test edilmiştir.


Hijyeniktir


Bakteri , küf ve mantar oluşumuna izin vermeyen gözeneksiz yapısı sayesinde son derece kolay temizlenir.Bakım ve kullanım koşullarına uyarak akrilik tezgahınızı uzun yıllar keyifle kullanabilirsiniz.
Isıyla Şekillenebilir/Işık Geçirgendir

Metal veya ahşap kalıplar yardımıyla ısıyla şekillendirilebilir.Yarı saydam özelliği sayesinde ince tabakalar haline kullanılarak aydınlatma efekti verebilir.Stilinize uygun zengin renk alternatifleri ile tasarımlarınızı hayata geçirmenizi sağlayacak en ideal malzemedir.


Hayal gücünüzü özgür bırakır

Akrilik aynı zamanda metal , ahşap ve taş gibi malzemeler ile birlikte kullanıldığında tamamlayıcı özelliğe sahiptir.Bu nedenle özel tasarımlarınızda tüm malzemeler ile uyumlu şekilde kullanabilirsiniz.


Ek Yeri Göstermeyen Yapı

Ek yerinin belli olmaması sayesinde tezgah ve eviye birleşim yerlerinde kesintisiz bir geçiş sağlayarak monoblok bir görüntü verir. Bu özellik estetik olduğu kadar hijyenik avantajlarda sağlar.Zararsızdır,Çevre Dostudur.

Akrilik kimyasal olarak atık ve toksit olmayan bir malzemedir.Normal sıcaklık koşullarında gaz emisyonu yapmaz.Bu özelliklerinden dolayı halka açık alanlarda,sağlık ve eğitim tesislerinde güvenle kullanılabilir.Üretiminin her aşamasında atık ve enerji tüketimini sınırlayan standartlara sahip olduğu için Green Guard belgesi almaya hak kazanmıştır.